شنبه, 27 دی 1399
  • ساعت : ۹:۳۰:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ 
  • کد خبر : ۲۰۳۴۸۹
مدیركل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‎‌غربی در گفت و گو با برنامه زنده رادیویی ایستحلر صدای استان به سوالات مطروحه مشمولین سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت پاسخ داد
گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی؛ داود غفارپور نماینده وزیرو مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد سهام عدالت آذربایجان‌غربی طی مصاحبه رادیویی زنده برنامه ایستحلر مرکزصدا و سیمای آذربایجان‌غربی گفت: با عنایت به موافقت مقام معظم رهبری در تاریخ 9 اردیبهشت سال جاری با آزادسازی سهام عدالت، مشمولین سهام عدالت می‌توانستند در مهلت تعیین‌شده (10 اردیبهشت‌ماه تا 29 خردادماه) با مراجعه به سایت سازمان خصوصی‌سازی به نشانیwww.samanese.ir و انتخاب یکی از دو روش مستقیم و یا غیرمستقیم نسبت به تعیین نحوه مدیریت سهام متعلق به خود تصمیم‌گیری نمایند. بدین ترتیب که در صورت انتخاب آزادسازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام‌عدالت به‌صورت مستقیم و بدون واسطه به سهامداران تخصیص و انتقال‌یافته و در صورت انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام‌عدالت سهامداران از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد گردید.

غفارپور گفت: با توجه به برنامه دولت در خصوص شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی و آزادسازی سهام عدالت، سهامداران و صاحبان سرمایه این شرکت‌ها باید به‌منظور بهره‌مندی از مزایای این سهام، باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی اقدام کنند.

وی افزود: چنانچه فردی طی مدت تعیین‌شده نسبت به انتخاب روش مستقیم اقدام نکرده باشد، روش سهامداری غیرمستقیم به‌صورت پیش‌فرض برای این فرد فعال گردیده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، بابیان اینکه، مقدمات لازم برای پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس به‌عمل‌آمده، اظهار داشت؛ نماد اکثریت این شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار تهران معاملاتی گردیده‌اند، مشارکت در مدیریت شرکت‌های مزبور نیز ازجمله حضور در مجامع عادی و فوق‌العاده، بررسی ترازنامه و صورت‌های مالی، تصویب سود، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره و بازرس قانونی شرکت، دریافت سود و همچنین اعلام کاندیداتوری اشخاص واجد صلاحیت حرفه‌ای برای عضویت در هیئت‌مدیره این شرکت‌ها فراهم گردیده است، بنابراین لازم است مشمولین سهام عدالت که روش سهامداری غیرمستقیم را انتخاب نموده‌اند با ثبت‌نام در سامانه سجام، کد بورسی دریافت نمایند تا از منافع و امتیازات آتی این شرکت‌ها برخوردار شوند.

غفارپور افزود؛ ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی برای مشمولین سهام عدالت که روش سهامداری غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، دو مزیت عمده دارد و در این روش اولاً پس از ثبت‌نام و در صورتیکه شخص نیاز به نقدینگی داشته باشد، می‌تواند سهم خود از شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان به فروش برساند. ثانیاً سود سهام شرکت را نیز از طریق سامانه سجام دریافت نماید. البته لازم به ذکر است که با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، نیازی به مراجعه به دستگاه‌های اجرایی، دفاتر پیشخوان دولت، کافی‌نت‌ها و ... نبوده و مردم می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند در سامانه سجام ثبت‌نام نمایند.

گفتنی است مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی؛ در این برنامه به سوالات مطروحه مشمولین سهام عدالت و نحوه دریافت و رسیدگی به موارد مذکور در روشهای مستقیم و غیر مستقیم و تفاوت نحوه اقدام دو روش مزبور؛ گفت: مشمولینی که روش مستقیم را انتخاب نموده‌اند می توانند نسبت به فروش 60 درصد سهام خود که شامل 36 نماد بورسی می‌باشند اقدام کنند و افرادی هم که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند با ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی نسبت به فروش نماد وسا غربی شرکت سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی که از طریق سازمان بورس اوراق بهادار ثبت گردیده اقدام کنند  و یا از سود حاصله سهام بهرمند شوند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0