پنج‌شنبه, 23 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۴:۲۰:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ 
  • کد خبر : ۱۹۶۴۵۹
مدیركل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در جلسه شورای اداری استان؛ الزام اعلام فهرست مشخصات اموال مازاد در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان

اولین جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی به ریاست استاندار و با حضور کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسات آمفی تئاتر استانداری برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داودغفارپور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان به تبیین مفاد آیین‌نامه اجرایی جزءهای 2 و 3 بند "د" تبصره 12 ماده واحده قانون بودجه سال 99 کشور درخصوص مولدسازی و فروش دارائی‏های مازاد دولت پرداخت. 
وی با اشاره بر میزان سهمیه تعیین شده برای استان آذربایجان‌غربی به میزان 15483.8 میلیارد ريال، به اهمیت و حساسیت موضوع مولدسازی و فروش دارایی‌های مازاد دولت و نیاز به مساعدت و همکاری اعضای کارگروه و کلیه دستگاه‌های اجرایی استان و صرف تلاش مضاعف تأکید کرد.
غفارپور با اشاره به مفاد تبصره 2 ماده 2 آیین‌نامه کلیه دستگاه‌های اجرایی ازجمله وزارت آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، پژوهشی، تحقیقاتی، نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، سازمان شیلات را  ملزم به اعلام فهرست مشخصات اموال مازاد در اختیار خود نموده، اذعان داشت کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلف به عمل به آیین‌نامه می‌باشند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همچنین یادآور شد برابر ماده 3 آیین‌نامه اجرائی مزبور، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند از طریق واحدهای استانی خود رأساً اموال مازاد را شناسایی و نسبت به مولد سازی و یا فروش آن‌ها اقدام نماید و در صورت عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در امر شناسایی و معرفی اموال غیرمنقول مازاد، دبیرخانه کارگروه رأساً نسبت به این امر اقدام خواهد نمود و نظر مقام عالی استان، ملاک عمل برای مولدسازی و فروش خواهدبود. 
دبیرکارگروه مولدسازی و فروش دارائی‌های مازاد دولت در استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت در راستای ماده 8 آئین‌نامه اجرائی ذیربط، با عنایت به تکلیف استان‌ها در تأمین منابع حاصل از مولدسازی و فروش دارائی‌های مازاد دولت، ضرورت همکاری کلیه دستگاه‌های اجرائی جهت ثبت اطلاعات کلیه اموال غیرمنقول خود در سامانه سادا مورد تأکید است.
محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی، در نخستین جلسه شورای اداری ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام‌گرفته در حوزه‌های مختلف اقتصادی استان تصریح کرد: در سال جاری ۳۱۲ پروژه شاخص در حوزه‌های رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و توسعه محور با حجم اعتباری یک هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان به اتمام می‌رسد و ۱۸ پروژه اقتصاد مقاومتی با ۵۱۱ میلیارد تومان، ۱۴ پروژه جهش تولید با ۳۵۵ میلیارد تومان و ۳۱۲ پروژه توسعه محور با ۳۵۰ میلیارد تومان امسال اجرایی می‌شود.
شهریاری، ضرورت مولدسازی و فروش اموال مازاد دولت و همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی با دبیرخانه کارگروه مزبوراستانی، احیای واحدهای راکد و استفاده بهینه از ظرفیت کارگروه‌های رفع موانع تولید، صرفه‌جویی در هزینه‌های اداری، توجه ویژه به جوانان، پرهیز از مجادلات سیاسی، تحکیم وحدت و همدلی، استفاده کامل از تسهیلات کرونایی برای تثبیت اشتغال و توجه ویژه به بازسازی قطور پیش از رسیدن فصل سرما و توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی در بین رسانه‌ها را در این جلسه مورد تأکید قرارداد.

روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0