پنج‌شنبه, 23 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۴:۲۲:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۹۶۱۲۰
برگزاری پنجمین جلسه كارگروه استانی مولدسازی و فروش اموال و دارایی‌های دولت در استان‎ آذربایجان‌غربی
در اجرای بند"د" تبصره 12 قانون بودجه سال 1399، پنجمین جلسه کارگروه استانی مولدسازی و فروش اموال و دارایی‌های دولت با دستور جلسه بحث و بررسی درخصوص مفاد آیین‌نامه اجرایی جزءهای 2 و 3 بند "د" تبصره 12 ماده واحده قانون بودجه سال 99 کشور و وضعیت آخرین اقدامات دبیرخانه کارگروه درخصوص موضوع به ریاست استاندار آذربایجان‌غربی و با حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و سایر اعضای کارگروه، در سالن جلسات حوزه استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داود غفارپور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، در این جلسه خلاصه‌ای از مفاد آیین‌نامه اجرایی جزءهای 2 و 3 بند "د" تبصره 12 ماده‌واحده قانون بودجه سال 99 کشور را تشریح نموده و بر میزان سهمیه تعیین‌شده برای استان آذربایجان‌غربی به میزان (15483.8 میلیارد)، به اهمیت و حساسیت موضوع مولدسازی و فروش دارایی‌های دولت و نیاز به مساعدت و همکاری اعضای کارگروه و کلیه دستگاه‌های اجرایی و صرف تلاش مضاعف اشاره نمود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، گفت: برابر ماده 3 آیین‌نامه مذکور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، دستگاه‌های اجرایی می‌تواند از طریق واحدهای استانی خود رأساً اموال مازاد را شناسایی و نسبت به مولدسازی و یا فروش آن‌ها اقدام نماید، لذا در صورت عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در امر شناسایی و معرفی اموال غیرمنقول مازاد دبیرخانه کارگروه رأساً نسبت به این امر اقدام خواهد نمود.

غفارپور جهت هماهنگی بیشتر درخصوص موضوع، خواستار صدور ابلاغ به نام معاون امور عمرانی استاندار به‌عنوان رئیس کارگروه فروش و مولدسازی اموال غیرمنقول مازاد دولت و همچنین کارگروه مستندسازی اموال غیرمنقول استان گردید.

در ادامه، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به اهمیت موضوع، هماهنگی‌های لازم درخصوص طرح موضوع در اولین جلسه شورای اداری استان انجام شود و همچنین دقت لازم درخصوص واگذاری املاک مازاد با برگزاری جلسات هفتگی جهت جلوگیری از هرگونه فساد را خواستار شد.

شهریاری با اشاره به تأکیدات قانون بودجه و رئیس‌جمهور مبنی بر تأمین بخشی از منابع مالی توسعه از محل فروش اموال و زمین‌های مازاد دولتی، گفت: دستگاه‌های اجرایی هرچه سریع‌تر نسبت به اجرای این امر اقدام نمایند.

ایشان تصریح کرد: واگذاری دارایی‌های غیرضروری دستگا‌ه‌های دولتی یکی از راه‌های مؤثر هدایت نقدینگی به سمت تولید است و اداره کل اقتصاد و دارایی باید با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط نسبت به عملیاتی نمودن آئین‌نامه اجرایی اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان‌غربی، بابیان اینکه واگذاری دارایی‌های غیرضروری دولتی به‌عنوان گامی مؤثر برای تبدیل سرمایه‌های راکد به مولد، می‌تواند نقش مؤثری در سرعت بخشی به روند توسعه استان داشته باشد، افزود: آزادسازی این اموال در راستای سیاست‌هایی که دولت را از بنگاه‌داری رها کند، اقدامی ماندگار، سازنده و مؤثر در تقویت بنیه اقتصادی و توسعه پایدار است.

وی تصریح کرد: متأسفانه دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون کوتاهی می‌کنند و سرمایه‌های عظیمی در دست دستگاه‌های دولتی است که بدون استفاده مانده و می‌توان با فروش آن‌ها زمینه‌های فعال‌سازی پروژه‌های راکد خود دستگاه و استان را فراهم کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0