نام زیرپورتال :آذربایجان غربی
اخبار

1397/2/17 دوشنبه

بررسی فرآیند جذب اسناد خزانه اسلامی در دومین جلسه عمومی ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه‌های اجرایی استان آذربایجان‌غربی در سال 1397

دومین جلسه عمومی ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی استان در سال 97، با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، شهرداران، ذیحسابان و معاونین ذیحساب دستگاه‌های اجرایی و نهاد¬های عمومی غیردولتی استان و رؤسای ادارات تابعه معاونت نظارت مالی، در محل سالن جلسات شهید باکری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، در ابتدای جلسه ناصر حضرتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن اشاره به نحوه تعامل و همکاری‌های مدیر‌کل امور اقتصادی و دارائی استان در جذب اسناد خزانه اسلامی در حدود 5,500 میلیارد ریال به استان، گفت: هدف از تشکیل این جلسه ایجاد هماهنگی های بیشتر و رفع ابهامات در خصوص صدور اسناد خزانه اسلامی و تلاش برای جذب حداکثری سهم اعتبارات استانی بوده و با توجه به کمبود نقدینگی، استفاده از ابزارهای تأمین مالی، ازجمله اسناد خزانه اسلامی را در جهت ساماندهی پروژه‌های استان و پرداخت مطالبات پیمانکاران یاری خواهد نمود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به مدیران دستگاه‌های اجرائی و ذیحسابان توصیه نمود، دستگاه‌هایی که توان جذب تخصیص اعلامی را نداشته باشند مراتب را در اسرع زمان به سازمان اعلام نمایند تا نسبت به جابجایی تخصیص‌ها اقدام قانونی معمول شود.
پ
در ادامه جلسه، طهماسب حاجی‌حسینلو معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، یادآور شد با توجه به کمبود نقدینگی درچند سال گذشته در خصوص تخصیص اعتبارات عمرانی، دولت به استفاده از ابزار های نوین تأمین منابع مالی پرداخته و لازم است و لازم است به‌منظور استفاده حداکثری از فرصت‌های پیش‌بینی‌شده در قانون و جذب 100درصد اسناد خزانه، جدیت لازم را داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به رعایت اصلاح مواد 63 و 64 قانون محاسبات عمومی کشور، در خصوص مهلت قانونی جذب اعتبارات عمرانی گفت: رعایت مواد فوق‌الذکر برای اسناد خزانه اسلامی نیز حاکم است.
معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان از دستگاه‌های اجرائی خواست نسبت به بروز رسانی سامانه سماد اقدام نمایند و افزود: اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان آمادگی لازم را در زمینه راهنمایی هرچه بهتر جذب اسناد خزانه اسلامی با حضور در دستگاه متقاضی دارد.
وی به تنظیم دقیق اسناد و مدارک اسناد خزانه اشاره نموده و از ذیحسابان و مدیران مالی خواست به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون (ثبت اشتباهی شبا، کد ملی پیمانکار و غیره) در تنظیم اسناد مربوطه، دقت کافی را اعمال نمایند.
حاجی حسینلو پیشنهاد نمود در هر دستگاه‌ کمیته پیگیری اسناد خزانه اسلامی تشکیل شود تا کارها به نحو مطلوب و سریع‌تر انجام شود.
معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان با ارائه توضیحاتی در خصوص 8 درصد حفظ قدرت خرید، گفت: این حق پیمانکار است و از مدیران دستگاه‌های اجرائی خواست، در میزان اعمال آن وحدت رویه لازم را داشته باشند.
در پایان جلسه به سؤالات و مشکلات مطروحه دستگاه‌های اجرائی در خصوص جذب اسناد خزانه اسلامی توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان پاسخ‌های لازم داده شد و مقرر گردید نامه‌ای از طرف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای نمایندگان مجلس در خصوص تمدید مهلت هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی از تاریخ 31تیرماه1397 به 31شهریور1397 تغییر یابد و پیشنهاد داده شد برای موافقت‌نامه‌ها و تخصیص‌های واگذارشده به شهرداری‌ها، موافقت‌نامه‌ها به‌صورت امانی اقدام شود.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^