نام زیرپورتال :آذربایجان غربی
اخبار

1397/2/16 يكشنبه

هیأت رسیدگی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم در آذربایجان‌غربی آغاز به‌کار کرد

آئین آغاز به کار هیأت موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم با حضور نماینده مردم ماکو و شوط و چالدران و سایر مدعوین در اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به فلسفه ایجاد این هیأت در استان‌ها گفت: باهدف کاهش در اطاله دادرسی مؤدیان مالیاتی، رعایت عدالت مالیاتی، افزایش درآمدهای وصولی دولت، تکریم ارباب‌رجوع و ایجاد مکانی برای دادخواهی شهروندان و همچنین تمرکززدایی از قدرت، دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، اختیارات موضوع ماده 251 مکرر را به استان‌ها تفویض کرده است.
داود غفارپور رویکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و در رأس آن مقام عالی وزارت را در دولت دوازدهم مبتنی بر شهروندمداری و تمرکززدایی دانست و ابراز امیدواری نمود که با تفویض برخی اختیارات به ادارات‌کل استانی، امکان ارائه خدمات و حل مسائل و مشکلات مبتلابه در خود استان‌ها، بیش‌ازپیش فراهم شود.
نماینده مردم ماکو، شوط و چالدران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم کارکنان دولتی در کشورهای توسعه‌یافته، مشکلات ساختاری ازجمله تمرکزگرایی دولت‌ها و بزرگ شدن بیش‌ازاندازه آن بعد از انقلاب، از اقدامات شجاعانه وزیر اقتصاد در واگذاری چندین مورد اختیار تصمیم‌گیری به استان‌ها ازجمله در تفویض اختیار ماده 251 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به نیکی یاد نموده و اظهار داشت: دولت برای ارتقاء بهره‌وری لازم است اقدامات بیشتری جهت چابک سازی دولت‌ها انجام دهد.
عین‌اله شریف‌پور اظهار داشت: وزارت اقتصاد با توجه به حجم دستگاه‌های زیرمجموعه می‌تواند پیشتاز تمرکززدایی و واگذاری اختیارات به استان‌ها باشد.
وی با اشاره به پژوهش صورت گرفته در مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: 90 درصد مؤدیان مالیاتی از پرداخت مالیات راضی هستند به شرطی که انصاف و عدالت در بررسی مالیات مؤدیان انجام شود و فشار مضاعف به آنها وارد نشود.
داود بازارباشی عضو و رئیس هیأت موضوع ماده ۲۵۱ نیز با اشاره به لزوم صیانت از بیت‌المال گفت: به‌موجب دستورالعمل ابلاغی از سوی وزیر اقتصاد، بنا به اختیار حاصل از ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مقرر شده است رسیدگی به شکایات مالیاتی اشخاص حقیقی تا سقف پانصد میلیون ریال و اشخاص حقوقی تا سقف پنج میلیارد ریال در این هیأت بررسی شود.
بازارباشی ضمن تشکر از حسن اعتماد نماینده وزیر و مدیرکل برای سپردن مسئولیت به وی، ابراز امیدواری نمود در سایه آغاز فعالیت این هیأت شاهد تحقق عدالت مالیاتی برای مؤدیان استان باشیم.
در همین جلسه نیز طهماسب حاجی حسینلو معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان با اشاره به مصوبه سال گذشته مجلس در ارتباط با اصلاح ماده 63 و 64 قانون محاسبات عمومی و افزایش مهلت مقرر در مصرف اعتبارات عمرانی در 31 تیرماه، هم‌اکنون در سال 1397، سهمیه اسناد خزانه اختصاص‌یافته به استان بالغ‌بر 540 میلیارد تومان است و ضرورت دارد که این مهلت در سال جاری با توجه به لزوم خرید احتیاجات دستگاه‌های دولتی از سامانه ستاد و استفاده از کالای ایرانی، این مهلت نیز همانند سال گذشته تا پایان شهریور سال جاری توسط نمایندگان محترم تمدید شود.
گفتنی است در این جلسه، نمایندگانی از اتاق بازرگانی ارومیه، اداره‌کل امور مالیاتی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اعضای شورای هماهنگی مدیران نهادهای تابعه وزارت اقتصاد در استان و اعضای هیأت بررسی ماده 251 مکرر به ایراد سخن پرداختند. در خاتمه نیز حکم هر یک از اعضای این هیأت توسط شریف پور نماینده مردم شهرستان‌های ماکو، شوط و چالدران به این اعضا اهدا شد.


عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^